Karın Yağlarını Eriten Ev Egzersizleri(Resimli)

Resimli Evde Göbek Eritme Egzersizleri

Pek çoğumuz göbek denilen karnımızdaki yağlardan şikayetçiyiz. Hareketsizlik ve spor yapmama gibi nedenlerden vücudumuz yağ depoluyor ve pek çoğumuz hatrı sayılır bir göbeğe sahip olabiliyor. Gerek kadınlar gerek erkekler için göbek yağlanması oldukça belli olan ve rahatsız edici bir durum. Bu durumda bizler size yardımcı olabilmek için karın kaslarını ve basenleri güçlendiren, bu sayede karın ve basen bölgesinin daha sıkı olup daha ince gözükmesini sağlayan egzersizleri derledik. Unutmayın, bölgesel yağ yakım diye bir şey yoktur, burdaki egzersizler karın ve basen bölgemizi güçlendirip size daha sıkı bir görüntüye ulaşmanızı sağlayacaktır. Bunun yanında beslenmenize dikkat etmek ve gün içerisinde 30-60 dk arası yürüyüşler yapmak süreci hızlandıracaktır.

Karın Yağlarını Eriten Resimli Ev Egzersizleri

Göbek eritme hareketleri yazımızın ilk hareketi hem esneme sağlayarak vücudumuzu gerdirecek, hem de belimizin yan bölgesinde bulunan kasları çalıştırarak toparlanmayı hızlandıracaktır. Bu hareketi 20 20 20 olarak yani 3 set 20 tekrar yapın


Bu hareketimiz omurga ve sırt kısmını güçlendirmek için önemli. Doğrudan göbekle alakası olmasa da, belimizi daha kuvvetli yaparken, omurgamız etrafındaki kasları da güçlendirecektir. Özellikle bel ve sırt ağrıları çekenler bir kaç ay sonra ağrılarından kurtulduğunu görecekler. Oh ne güzel yatıyoruz diye düşünmeyin kolay hareket değil 🙂 Bu hareketi de 3 set 8 tekrar olarak yapabilirsiniz.


Üçüncü hareketimizde artık ısınma hareketlerini bitirip karın bölgesine doğrudan etki edecek hareketlere geçiş yapıyoruz. Mekik hareketiyle karın kaslarımızı oldukça güçlendirip toparlayacağız. 15 tekrardan 3 set yapın. Çok zorlanıyorsanız yapabildiğiniz kadar yapabilirsiniz başlangıçta. Özellikle 3 günde göbek eriten diyet programları yerine bu egzersizleri yapmayı alışkanlık haline getirin

göbek eritme 3


Karın düzleştirici hareketlerin 4.sü de farklı bir tür mekik. Bunu da 15 tekrardan 3 set yapmanızı öneriyorum. Tercihe göre ellerinizi tam belinizin arkasına koyup öyle de yapabilirsiniz. Dizlerinizi çok kırmamaya çalışın.


Göbek eritici hareketlerimizin 5.si bisiklet olarak tabir edilen hareket. Yine yatarak yapıyoruz. Hem karın kaslarımızı hem de basen ve dizlerimizin çalışmasını sağlayacak bu hareketi de 3 set yapabildiğiniz kadar yapın.

göbek eritme 5

 


6. hareketimiz ev egzersizlerinin olmazsa olmazı yana bacak açış hareketi. Bu hareket hem bacak ve kalça grubunun incelip/sıkılaşmasını sağlarken göbek bölgemizi de yan taraftan toparlayacaktır. Bu hareketi de 3×10 olarak öneriyorum. Yani 10 tekrardan 3 set. Tabii iki bacağınıza da yapacaksınız sırayla.


Evde göbek eriten hareketlerimizin 7.si squat olarak bilinen hareket. Bu hareket aslında bacaklarımızı çalıştırıyor fakat karın bölgesindeki kaslara da yük bindirmesi sebebiyle oldukça önemli bir hareket es geçmeyin. 3 setten 20 tekrar yapmanızı öneriyorum

göbek eritme evde


8. ve son hareketimiz. Bu hareket yine karın üzerinde etkili ve yağ yakmaya da faydası olan bir harekettir. Sağa sola vücudumuzu gerdirerek yapıp egzersiz serimizi bitiriyoruz. 3 setten 20 saniye yapmak uygundur.

 

Notlar

  • Bu resimli yağ yakıcı egzersiz hareketlerinin etkinliği binlerce kullanıcı tarafından olumlu olarak deneyimlendirilmiştir.
  • Egzersizlerin sonuçlarını almak için mutlaka bir kaç ay uygulamanız gereklidir.
  • Diyet ile süreci desteklemek alacağınız verimi yükseltir (Zayıflamak İçin Sağlıklı Diyet Listesi)
yorum Yap