BSN No xplode – İnceleme

BSN No-xplode. Belki de supplementler arasında en çok konuşulan en çok etki görülen ve en çok sevilen ürünü olabilir BSN No-xplode. Her salonda, kullanana kullanmayan herkes duymuştur bu ürünü. Kısa adı nox olarak söylenir. Şimdi gelin bu performans arttırıcı ürünü birlikte inceleyelim

 

BSN No xplode – Ürün İncelemesi

Ürün, şüphesiz ülkemizdeki en popüler performans arttırıcı ürün. Ürün içeriğine göz atmak gerekirse

1 porsiyonu 22 gram. Servis başına değerleri :

6.4 gram No xplode Özel içerik (creatine, amino asit çeşitleri ve beta alanine’den oluşan)4 gram protein 10 gram karbonhidrat
20 mg Vitamin B6
300 mikrogram folik asit
120 mikrogram Vitamin B12
65 mg Kalsiyum
175 mg fosfor
55 mg magnezyum
350 mg Sodyum
85 mg potasyum

ve toplam 40 kalori

BSN No-xplode nasıldır diye pek çok sporcu araştırma yapıyor. Kendi tecrübelerimle anlaşılır dilden ürünü özetleyeceğim. Ürünün bu başarıya ulaşmasının nedeni kuşkusuz NOX etkisi vermesi. Nox etkisi kan damalarına pump etkisi yaparak kanda taşınan oksijen seviyesini arttırır, bu da ekstra güç ve kasların daha iyi beslenebilmesi demek. NOX etkisini büyük ölçüde ürün içeriğinde bulunan bir amino asit çeşidi olan arginin sağlamakta.

BSN No-xplode ile gerçekten ağır antremanlar çıkarıp maksimum güçte çalıştığınızı hissedebilirsiniz. Ben bile kendimden kıyasla normalde hiç terlemeyen birisiyim fakat BSN No-xplode‘u kullanınca epey terliyorum. İşte bunun nedeni kan akışının hızlanması, kanda bol oksijen taşınması doğal olarak da metabolizmanın hızlanması. Bunun sonucu da güç ve efor kabiliyeti artıyor. Ayrıca deriniz inceyse çok daha belirgin damarlar da cabası.

Bu arada BSN No-xplode‘un ilk versiyonunda fazla miktarda kafein bulunmaktaydı. Spor otoriteleri tarafından eleştirilince BSN No-xplode 2.0 olarak yeni bir versiyonda kafeinsiz daha kaliteli ve daha sağlıklı bir ürün olarak tekrar üretildi. Şuanda satılan tüm BSN No-xplode‘lar 2.0 olan yeni versiyondur. Yine de alırken eski olmamasına dikkat edin ne olur ne olmaz.

Tat ve Kullanım

BSN No-xplode‘un 2 aroması var. Birisi karışık meyve diğeri de limon. Kesinlikle karışık meyveli aromanın daha iyi olduğunu söyleyebilirim fakat iyi derken kendi arasında iyi. Yoksa içimi hiç güzel değil. Acımsı ekşi bir tadı var. Soğuk suyla ufak bir bardakta karıştırıp içince nispeten kolay içiliyor. Sakın büyük bir bardakta yapayım de yavaş yavaş içiyim moduna girmeyin, bitiremezsiniz. Ayrıca “shaker’a koyayım da iyice karışsın” da demeyin. Aşırı köpürüyor öyle yapınca. O nedenle su bardağına az suyla koyup tatlı kaşığıyla yavaşça karıştırıp içmek en kolayı. Az miktarda köpük olacaktır fakat 1-2 dakika beklerseniz o köpük de yok oluyor.

Ürünün kutusu 1100 gram. 1 ölçeği ise yaklaşık 22 gram. Yani 50 porsiyon çıkıyor. Fakat şunu önemle vurgulamak istiyorum bu 22 gramlık tam ölçek 80-85 kilo civarı olgun bir bünye için hesaplanmış. Yeni sporculara veya nispeten zayıf sporculara 22 gramlık 1 porsiyon fazla gelebilir. O nedenle özellikle ilk defa kullanacaksanız yarım ölçekle başlamanızı öneririm. Örneğin ben kendim uzun boylu ve çok hacimli bir insan değilim, o nedenle bana 1 porsiyon fazla geliyor ben de yarımdan biraz fazla kullanıyorum tam yetiyor. Kilom ise 70 civarı. Bu önerimi dikkatte alın çünkü ölçeği kaçırınca çok enerji birikiyor ve bu enerjiyi sporda tam manasıyla atamazsanız uykusuz bir geceyi garantilediniz demektir. Kaç kere 12’de yatıp sabah 7’lere kadar yatakta uyuyamadığımı bilirim. Kararında alıp enerjinizi iyi harcarsanız sorun yok.

Fiyat/Performans Oranı

Ürünün çok ucuz olduğu söylenemez fakat etkisine göre fiyatını hakettiğini düşünüyorum. Zira alternatif performans arttırıcılar hem bu kadar etkili değil hem de daha pahalı. O nedenle bence BSN No-xplode başarılı bir fiyat performans oranına sahip.

Sonuç

BSN firması kalitesini konuşturmuş. No-xplode gerçekten kaliteli bir ürün olduğunu etkisiyle belli ediyor. Her ne kadar fiyat açısından genç sporcuları zorlasa da etkisini görünce bu parayı hakettiğini düşünüyoruz. Bu arada unutulmamalıdır ki kafein gibi maddeler içermese de sonuçta bir performans arttırıcı ürün bu. Yani kalp ve damar sağlığınızda problem varsa kullanılması önerilmez. O nedenle “tam ölçekle başlamayın, yarım ölçekle başlayın” dedim. Ürün sizin üzerinizde çarpıntı, ateş vb rahatsızlık yapmıyorsa ölçeği tam yapabilirsiniz. Her koşula rağmen çarpıntı, rahatsızlık hissi vs hissediyorsanız ürünü kullanmayın. Ben rahatsızlık gören duymadım fakat %0.1 ihtimal de olsa burda belirtiyorumki bilinçli olarak kullanabilelim. Unutmamalıdır ki bu asla bir doping ürünü veya steroid ürünü değildir. Mucizevi etki de sağlamaz. Proteinin yapı taşı olan arginin amino asitinin vücuda sağladığı nox etkisinden ibarettir. Sentetik kimyasallar içermez.

[wp-review]

Yorumları Göster (3)