En İyi Yağ Yakıcı 5 Bitki

Kilo vermek ve özellikle yağları yakmak birçok kişi tarafından istenir fakat istenildiği kadar kolay değildir. Özellikle sporcular için yağ yakıcı yöntemler hakkında sizler için hazırladığımız bu yazıda kolay yağ yakmanızı sağlayan bitkiler neler öğrenecek ve kısa sürede olumlu sonuçlar elde edeceksiniz.

Yeşil Çay:

Camellia sinensis olarak adlandırılan bitkinin yapraklarından yapılan yeşil çay, siyah çaya göre daha az işlem gördüğü için antioksidan miktarı çok daha fazladır. Yeşil çaydaki antioksidan içeriği E vitamininde bulunan antioksidandan çok daha fazladır. Ayrıca içeriğinde bol miktarda C vitamini ve flavonoid de bulundurur. Beynin daha fazla çalışmasını sağlayan Epigallocatechin gallate içeriği ile de dinlenme halinde dahi kalori yakmanızı sağlar. Tüm bu içerikleri ile yeşil çay yağ yakıcı bitkiler arasında ilk sırada yer alır. Ara öğünlerde günde bir kaç bardak tüketilebilir.

 Zencefil:

Zencefil bitkisi özellikle çay olarak tüketildiğinde metabolizmayı hızlandırıcı etki oluşturur. metabolizma hızlandığında kalori ve yağ yakımı oldukça kolay ve hızlı gerçekleşir. Ayrıca vücutta biriken toksinlerin atımı ve birikmiş ödemin vücuttan uzaklaştırılması ile de kilo kaybını artırır. Sıkma meyve suyu seviyorsanız karışık meyve suyu hazırlarken zencefil eklemenizi şiddetle öneririm, elde ettiğiniz tada inanamayacaksınız.

 Biberiye:

Mor çiçekleri ve çalı görünümü ile bilinen Biberiye özellikle karın bölgesinde oluşan yağların yakımında oldukça etkilidir. Hazmı kolaylaştırıcı ve sindirimi arttırıcı etkisi ile de biberiye oldukça değerli bir bitkidir.

 Taze Nane:

Faydaları saymakla bitmeyen taze nane sindirime yardımcı olması sayesinde kilo vermeyi hızlandırır. Özellikle göbek bölgesindeki yağları eritmek ve dümdüz karına sahip olmak isteyenler için taze nane birebirdir. Yemeklerinize veya salatalarınıza bol bol ekleyin.

 Mate:

 Mate birçok kişi tarafından bilinmese de yağ yakımında oldukça önemli rol oynayan bir bitkidir. Metabolizma hızlandırıcı etkisi ile de kilo vermeyi kolaylaştırır. Ayrıca Güney Afrika’da yetiştirilen bu bitki, yerliler tarafından güç ve şifa kaynağı olarak bilinmektedir. Çay olarak da tüketilebilmektedir. Son yıllarda çok popülerleşmiştir.

En İyi 5 Yağ Yakıcı Supplement

Whey Protein Nedir ?

Kas Yapmak İçin En İyi 5 Protein Kaynağı

Yorumları Göster (1)