Definasyon Dönemi Nedir?

Definasyon nedir?

Definasyon, sporcuların belirli dönemlerde yağ oranlarını düşürmek için uyguladığı antrenman programı ile birlikte diyetlerdir.

Definasyon döneminde neler yenilmelidir?

Definasyonda protein ağırlıklı beslenme planı gereklidir.Kişinin ne kadar sürede ne kadar kilo vereceğini aldığı karbonhidratlar belirler.Bazı sporcular yarışmalara çok az bir süre kaldığında karbonhidratı tamamiyle keserler.Haftada max 1-2 kg kilo kaybını geçmek istemiyorsanız.-, Günlük 30 gr’dan 5 porsiyon olmak şeklinde 150 gram karbonhidrat, 30 gramdan 5 porsiyon şeklinde de 150 gram protein alabilirsiniz.Tabi gramajları değiştirip verdiğiniz kilo miktarında düzenlemeler yapabilirsiniz.Verdiğiniz kilolar kişinin metabolizmasına bağlı olarak da değişebilir.Önerilen kilo kaybı haftada ortalama 1kg’dır.

Definasyon döneminde antrenman programları hangi sistemle olmalıdır?

Definasyon döneminde yapmanız gereken normalde kaldırdığınız ağırlıkları düşürüp setlerdeki tekrar sayılarını arttırmaktır.Set tekrar sayılarını 15 – 25 arasında kendi programınıza göre ayarlayabilirsiniz.Böylece kaslar stabil kalırken kasların aralarındaki yağ dokuları set sayısının fazlalığı sebebiyle yakılacak ve görüntü açısından daha keskin kaslar elde edebilceksiniz Definasyon kolay bir dönem değildir. Azminizi kaybetmeyin.

Yorumları Göster (2)