Adonis Kası Nasıl Yapılır?

Adonis Kası Nedir?

Aslında adonis adında bir kas grubumuz yoktur. Adonis olarak tabir edilen kas aslında oblik kaslarımızdır. Fakat artık adonis kası olarak tabir ediliği için ben de adonis kelimesini kullanarak anlatıyorum. Her ne kadar elde etmek için uzun uğraşlar gerektirse de, adonis kasına sahip olduğunuzda vücudun görsel ve fiziksel olarak son derece etkili bir görünüme sahip olunacağının bilinmesi gerekir. Her erkek adonis kasına sahip olmak ister.
Birçok ünlüde son zamanlarda sıklıkla gördüğümüz adonis kası, kadınlar içinde neredeyse erkeklerde olmazsa olmaz özellikler haline gelmiştir. Adonis kasının ne olduğunu daha anlaşılır bir şekilde anlatacak olursak; Alt karın kası da diyebiliriz. genital bölgenin hemen üstünde, göbeğin ise hemen altında bulunan bölgedeki kas dokularına adonis kası denilmektedir.

Adonis Kası Nasıl Yapılır?

Adonis kasına sahip olmak için, dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır;
Öncelikli olarak beslenme alışkanlıklarına dikkat edilmelidir, kısaca iyi bir diyet programı şarttır. Bunun yanı sıra bu kasların belirgin düzeyde ortaya çıkabilmesi için, en önemli unsurlardan birisi olan antremanlar unutulmamalıdır.
Dengeli beslenme ile, öncelikle vücudun fazla yağ alımı durdurulmalı ve egzersiz ve benzer yollarla vücudun yağ oranının düşürülmesi şarttır. Zira yağ açısından zengin yiyeceklerin yağlanma şeklinde etki ettikleri bölgelerin başında, karın bölgesinin geldiği unutulmamalıdır.
Kısa sürede görsel olarak etkileyici bir şekilde çıkması zor olan adonis kası için, egzersizler son derece önemlidir. Doğru ve dikkatli bir şekilde uygulanacak egzersizler, adonis kasının çıkmasındaki en temel faktörler arasındadır. Egzersizin yanı sıra yağlı yiyeceklerden uzak durulup, bol bol su tüketilmelidir.

Adonis Kası Hareketleri

Yağ oranı yiyecekler ile düşürüldükten sonra, en faz haftada 3 gün boyunca, karın kaslarını çalıştırmaya yönelik egzersizler yapılmalıdır. Bu egzersizlerin yağ yakma süresi olarak bilinen 12 dakikadan fazla yapılması, daha fazla etki sağlayacaktır.
Vücudunuzun yağ oranı düşük ve zaten ince bir karın bölgesine sahipseniz, bu adonis kasını çıkarmak için bulunmaz bir özelliktir. Zira yağ oranı azaltma aşamasını direk geçip, egzersizler ile bir an önce kaslarınızın oluşması için çalışmalara başlayabilirsiniz. Bu tip kişilerde adonis kaslarının daha hızlı bir şekilde çıktığını da belirtmekte yarar var.
Bisiklet kullanmakta adonis kasının çıkması için etkili yöntemler arasındadır. Ancak sadece bisiklet binmek tek başına yeterli olmayıp, mekik gibi karın kaslarına etkili olabilecek egzersizler ile desteklenmelidir.
Mekikten ziyade, adonis kaslarına en etki eden yöntemlerin başında; yere sırt üstü yatıp, ayakları yerden 10 santim kadar havada tutarak diz kapaklarınızı kırarak göbeğinize çekmeniz, adonis kasları için oldukça yararlıdır.
Mekik çekerken dinlenme esnasında bacakları 5 saniye havada beklettikten sonra devam etmekte, yine adonis kaslarının çıkması için faydalıdır.

Adonis Kası İçin Hareketler

Aslında her karın kası hareketinde obliklerimiz de çalışır. Yani bunun için özel bir hareket yapmaya gerek yoktur. Karın kaslarının temel özelliği tabiri caizse kasların “mutfakta” yapılmasıdır. Yani diyet en temel unsurdur. İyi bir beslenme programının yanına standart karın kası antremanlarına devam etmek, doğal olarak da adonislerin belirginleşmesini sağlayacaktır. Adonisin belirginliğinde genetik faktörler unutulmamalıdır. Kilolu bir insanda bile bazen adonis kası belli olabilirken, oldukça zayıf birinde adonisi net göremeyebilirsiniz. Buna da biz genetik diyoruz.

 

Yorumları Göster (1)