Scivation Xtend – BCAA İnceleme

Scivation Xtend, ismiyle ve markasıyla tamamen seçkin bir ürün.  Scivation firması Amerika’da 2004 yılından beri hizmet vermekte. Ülkemizde ise son bir kaç yıldır bulunabilmekte. Scivation markasının duyulmasını sağlayan ürünü Xtend isimli BCAA’yı birlikte inceleyeceğiz. BCAA’nın ne olduğu ne işe yaradığı ile ilgili sorularınız varsa linke tıklayınız : BCAA nedir? Ne işe yarar?

Scivation Xtend – BCAA Ürün İncelemesi

Ürünün ilk başta diğer ürünlerden farkı “spor esnasında” alınması. Bildiğimiz üzere bütün BCAA’lar spordan önce veya sonra alınırken bu ürün spor esnasında alınıyor. Bunun çeşitli yararları var, en önemlisi programı çok daha rahat tamamlayabilmek ve çok daha az kas yorgunluğu diyebilirim.

Scivation Xtend 1 porsiyon (12,5g)

L-Leucine 3500mg
L-Isoleucine 1750mg
L-Valine 1750 mg

BCAA’larının yanı sıra

  • 2500 Mg Glutamine
  • 1000 Mg Citrulline Malate
  • 230 Mg Sodyum
  • 170 Mg Potasyum

Bulunur. Oldukça başarılı içeriğe sahip görünüyor değil mi? Evet kesinlikle öyle. Tuza(sodyuma) karşı aşırı bir tutumunuz yoksa içeriğe kusuruz diyebiliriz. Ürünün toz olması da avantaj. Hap BCAA’lar porsiyon başına 4-5 mg kadar BCAA sunarken bu üründe tam 7 mg BCAA + 2.5 gr’da Glutamine bulunuyor. Gayet harika bir oran

Scivation-Xtend-BCAA-antremannet-4658228348

Tat ve kullanım

Normalde amino asit ve BCAA tozlarının tadları kötü olurken Scivation Xtend’in tadına şaşırdığımı belirtmeliyim. Biraz tatlı da olsa gayet içilebilir düzeyde ve kolay karıştırılıp kolay içiliyor

Fiyat / Performans

Fiyatının çok ucuz olduğu söylenemez fakat etki olarak oldukça başarılı bir ürün. Piyasada eskiye nazaran daha kolay bulunuyor. Genellikle çoğu profesyonelin tercihi olan bu BCAA bizden oldukça geçer bir not alıyor.

Sonuç

Ben artık sporda belirli bir noktaya geldim, kendimi daha profesyonel ürünlere vermeliyim diyorsanız Scivation Xtend kesinlikle doğru tercih. Fakat henüz yeni BCAA kullanacaksanız başka markalara yönelebilirsiniz.

[wp-review id=”2862″]

Yorumları Göster (3)