Yağ Yakarak Kilo Vermek

Kilo vermek çağımızda pek çok insanın en büyük problemi. Kilo vermek için binlerce diyet çeşidi var.Hayatında hiç yemek düzeni olmayan insanların önüne binbir çeşit diyet programları koyunca ister istemez kişiler bu diyetlere uyum sağlayamıyor Çeşitli diyetler deneyip spor yapmanıza rağmen istediğiniz kiloyu veremiyorsanız bu yazıyı iyice okumalısınız. Hem iyi beslenip hem de yağ yakmak için size ufak bir besinler ve tavsiyeler listesi hazırladık.

-C vitaminli besinler tercih edin. Örneğin limon, portakal,mandalina,greyfurt gibi.C vitaminini bünyesinde yüksek barındıran besinler vücudun yağ yakımını oldukça hızlandıracaktır.

-Bitkisel çaylar, örneğin; Sinameki, yeşil çay, balık otu, rezene. Bu tarz bitkisel çayların, su atıcı ve yağ yakıcı fonksiyonları vardır

-Süt, ayran vb. gibi sıvı gıdaların yağsız veya az yağlı olanlarını tercih edin.Yemeklerde cola yerine az yağlı ayran tercih etmeniz sizi şekerden uzak tutar ve eğer spor da yapıyorsanız size bir nebze de olsa protein sağlar

-Kırmızı etlerden ziyade beyaz etleri tercih etmelisiniz. Kırmızı etler yapısı gereği beyaz etlere göre oldukça yağlıdır.

-Eğer sürekli acıkıyorsanız size tarçını tavsiye ediyoruz.doğrudan tarçın veya tarçın içeren besinler iştahınızı büyük ölçüde tıkayacaktır.

-Vücut ısınızı arttıracak besinleri kullanın.Örneğin; Kırmızı biber. Kırmızı biber metebolizmanızı hızlandırır vücut ısınızı arttır yağ yakımınızı hızlandırır.

-Enginar da oldukça faydalıdır.Eğer tadını sevmiyorsanız eczanelerden enginar hapı alabilirsiniz.Enginarın su atıcı özelliği vardır ve karaciğeri korur yeniler,vücudu olumsuz etkilerden korur.

-Baklagiller lif ve demir kaynağıdır. Çok da iyi protein çeşitidir. Lifli gıdalar yağ yakımını hızlandırır ve bizim dengeli beslenmenizde oldukça işe yarar. Örneğin; bulgur,çok kaliteli bir karbonhidrat kaynağıdır.Bir başka örnek de yeşil mercimek.Zengin protein değeri sayesinde her zaman et yiyemiyorsanız mercimeğe yönelebilirsiniz.askerde neden sürekli mercimek veriyorlar sanıyorsunuz?

-Yemeklerde kullanacağımız yağlar da önemlidir. Bitkisel yağları tercih etmeliyiz. Zeytinyağı işte tam amacımıza göre bir yağ çeşitidir. Düzenli zeytin yağı kullanımıyla hem yağ yakar hem de, damar sağlığını korur,kolestrolu düşürür.

-Yağ miktarı da çok önemlidir.Örneğin bir dolu tabak göbek salata sadece 15 kalori iken,1 yemek kaşığı zeytinyağıyla birlikte toplam 150 kaloriye ulaşır. -Zengin protein ve aminoasit kaynağı olan yumurta. Anne sütünden sonra en kaliteli protein yumurtada bulunur.Yumurta kas gelişiminde en iyi yardımcımızdır

-Abur cuburu bırakın.Cips,çikolata, bisküvi, kola, gazoz vs sağlıksız besinlerden kesinlikle uzak durun. Bu besinler vücudunuzun yağ oranını arttırır ve yağların dokularını sıkılaştırır,bu nedenle yağ dokusunu atmanız çok daha zorlaşır. Mutlaka Çok Su İçin Su metabolizmamızı olması gereken seviyeye getirir.Her gün minimum 2 lt su içmeliyiz. Su vücudumuzda yağ yakımına yardımcı olur ve dolayısıyla zayıflatır.Aç karnına içilen su  toksik maddelerin atılmasına yardım eder; karaciğer, böbrek ve bağırsaklarda toksin birikimini en aza indirir. Her sabah uyanır uyanmaz mutlaka 1 bardak su içmeliyiz.Gece yatmadan önce de içilen 1,5-2 bardak su bağırsak ve böbrek sağlığımızı korur yağ yakımına yardımcı olur.

Yorumları Göster (1)