Üçgen Vücut Nasıl Yapılır

Üçgen Vücut Nedir?

Özellikle toplumumuzda “üçgen vücut” tabiri sıkça kullanılır. Üçgen vücut kelimesini oluşturan görüntü belin kaslı ve ince olması, sırtın ve omuzların da bele göre çok daha geniş olması sonucu üçgene benzeyen bir görüntü oluşmasıdır. Bu görüntü önden ziyade arkadan bakışta çok daha belli olur çünkü geniş bir sırt ve ince bir bel arkadan üçgene çok benzer bir görüntü oluşturur ki gerçekten çok kaliteli ve ilgi çekici bir görüntüdür. Şimdi bakalım istediğimi üçgen vücut görüntüsüne nasıl ulaşabiliriz. Bunun için aşama aşama gerekenleri özetleyeceğim.

Üçgen Vücut Nasıl Yapılır?

Öncelikle karar verin, gerçekten iyi bir vücut sahibi olmak istiyorsanız buna inanın ve sonuca varmadan pes etmeyeceğinize dair kendinize söz verin. Bu süreç içerisinde size yardımcı olacak bir kaç spor arkadaşı ve evinize yakın bir spor salonu yeterli olacaktır. Bunlar tamamsa kaliteli bir beslenme programına sahip olmanız şart. Bu linkten örnek beslenme programına bakabilirsiniz. Unutmayın, iyi beslenmediğiniz sürece yapacağınız spor anca zaman kaybı olur. Bunun yanında bu linkteki gibi bir çalışma programımız olması gerek. Bu temel programla öncelikle iyi bir kas kütlesi edinmeniz, sonra da bunu şekillendirmeniz gerek.

Bu temel unsurlar tamamlandıktan sonra geriye kas kütlemizi üçgen bir görüntüye ulaştıracak bazı detaylar kalıyor. Üçgen görüntü oluşabilmesi için sırt programlarına önem göstermelisiniz. Özellikle bar üzerinde yapılan barfiks türevlerinden olan sırta çekiş gibi hareketleri sırtın üst tarafının oldukça genişlemesini sağlayacaktır. Üçgen görüntü için sırtın koltuk altı bölümünde bulunan kas grubunuda doldurmamız gerekli. Bunun için de bar üzerinde yapılan tüm barfiks hareketlerine ağırlık vermelisiniz(düz barfiks, ters barfiks, sırta çekiş, göğüse çekiş vb barfiks türevleri) barfiks zor bir hareket olsa da yapa yapa artıralabilen bir harekettir. 2 tekrar bile olsa yapın yapa yapa arttıracaksınız 2 ay sonra bir bakmışsınız ki 15 tekrar yapabiliyorsunuz hepsinden. Buna emin olun. Bunun yanında da beli inceltmek, üçgen görüntünün sağlanmasında bize en büyük yardımcıdır. Bunun için de cardio’ya(koşu, bisiklet vs) önem vermeniz gerek. Yani hepsi birbiriyle bağlantılı.

Bu yazımızda üçgen vücut tabirini açıkladık ve detaya girmeden genel hatlarıyla ne yapmamız gerektiğini inceledik. Tabii her şey size kalmış ,iyi bir ağırlık programı iyi bir beslenme programı ve doğru supplement kullanımı gibi ögeleri uygulamaz veya eksik uygularsanız üçgen vücuda ulaşma süreniz oldukça uzar. Bu sistemi korur ve uzun süre devam ettirirseniz üçgen bir vücut görüntüsüne sahip olabilirsiniz.

yorum Yap