SCI-MX BCAA Intra Hardcore – İnceleme


SCI-MX BCAA‘yı yorumlamadan önce Türkiye’ye yeni gelen SCI-MX markasını inceleme imkanı buldum, öncelikle markayı İngiltere’ye gidenlerden sıkça duyuyordum ve Türkiye’ye geleceğini hiç düşünmezdim. Markayı araştırınca öğrendim ki, SCI-MX markasının ismi “Science” yani “bilim” kelimesinin ilk 3 harfinden geliyor. Adından da anlaşılacağı gibi bilimi çok iyi kullanan bir firma, ar-ge olarak İngiltere’nin sektöründeki en fazla yatırımı yapan şirket olarak biliyormuş. Bu arada marka nasıl okunuyor derseniz İngiliz arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla “saymeks”  🙂

SCI-MX BCAA Intra Hardcore Nasıl Bir Ürün?

Son zamanlar forumlarda ve salonlarda sıkça sorulan bir soru oldu benim için: “Hocam SCI-MX BCAA nasıl? SCI-MX BCAA‘yı inceleyebilmeniz mümkün mü?” Sıkça sorulan sorulardan sonra SCI-MX Türkiye ürünü incelememiz için göndermiş, ben de fırsat bu fırsat diyerek ürünü detaylıca inceledim. SCI-MX BCAA, toz formda 480 gramlık bir BCAA ürünü(BCAA Nedir diyenleri bu yazımıza alalım: BCAA Nedir)

SCI-MX BCAA Intra Hardcore isminde geçen Intra yani “sırasında” kelimesiyle, antrenman sırasında alınabilen bir ürün olduğunu bize belirtiyor. Her BCAA antrenman sırasında alınabilinse de, buna özel formülize edilmiş ürünler antrenman sırasında almaya daha uygun oluyor. Ayrıca adından da anlaşılacağı gibi hardcore serisi bir ürün, SCI-MX markasının hardcore serisi ürünleri içerik ve etki olarak en üst seviye ürünler oluyor. SCI-MX BCAA Intra Hardcore her porsiyonu 15 gram ve bu 15 gramın 9 gramı saf BCAA amino asitleri, 3.6 gramı ise saf glutamin amino asidinden oluşuyor. 9 gramlık BCAA‘nın içeriği ise 4250 mg lösin, 2250 mg valin, 2250 mg izolösin yani 2:1:1 olarak en ideal orana sahip. Bunlar gerçekten çok ciddi derecede iyi miktarlar(başka hiç bir BCAA ürününde bu değerleri görmemiştim) Özellikle SCI-MX‘in protein tozu olan Whey Plus Hardcore ile birlikte kombin edildiğinde ondan gelen 1.8 gram serbest formda glutamin ile günlük 5 gram olan glutamin ihtiyacımızı bu 2 ürün tamamen karşılamış oluyor… Ekstra bir glutamin ürününe gerek kalmıyor başlangıç için. Önemli bir detay. Ürünün 480 gramlık kutusundan ise yaklaşık 32-33 porsiyon çıkmakta. Az önce porsiyonunda 9 gram BCAA içerdiğinden bahsetmiştim, konuyla ilgili bir bilgi daha vermek istiyorum İngiltere’de bir üniversite araştırmasında yapılan deneyde, denek sporcuları grup grup bölüp her birine farklı miktarlarda BCAA vermişler, bir kaç aylık süre sonucunda her grubun gelişimi incelendiğinde anabolik yani kas gelişimi açısından en iyi etkiyi alan grup, porsiyon başına 8.2 gram BCAA alan grup olmuş. Sürekli bilimsel testlerle ürünlerini geliştiren SCI-MX markası da o nedenle  porsiyon başına 9 gram BCAA koyarak anabolik etkiyi hedeflemiş olmalı.

SCI-MX BCAA Intra Hardcore Tat?

SCI-MX-Bcaa-Intra-HardcoreBugüne kadar hemen hemen tüm markaların toz BCAA ürünlerini kullandım ya da en kötü ihtimalle tattım. Xtend BCAA, Olimp BCAA, Nutrend BCAA, Multipower BCAA bunlardan bazıları. Bunların hepsinin arasında SCI-MX BCAA ciddi manada çok farklı. Bakın arkadaşlar tekrar ediyorum İngiliz ürünleri gerçekten farklı bir segmentte ürünler, tat olsun etki olsun içerik kalitesi olsun başka ülke ürünleriyle kıyaslanamayacak kadar farklı ve kaliteli. SCI-MX BCAA‘da da bunu çok net gördüm, soğuk suyla shaker’da karıştırıyorum tadının sıkma portakaldan farkı yok desem yalan söylemiş olmam, kendimle birlikte 7-8 arkadaşıma daha denettirdim onlar da aynı yorumu yaptı. Bir BCAA‘nın tadının bu kadar güzel olması çok kolay bir şey değil, neden derseniz BCAA yapı gereği acı ve keskin bir tada sahip, onu bu şekilde güzel içilebilir seviyeye getirmek ciddi bir formülasyon ve ham madde kalitesi gerektiriyor. SCI-MX BCAA‘yı kullananların yorumlarına da bakarsanız hepsi tadının çok iyi olduğundan bahsediyor.

SCI-MX BCAA Intra Hardcore™ Etki

Porsiyonda 9 gram BCAA + 3.6 gram glutamin, yüksek ham maddeden de üretilince bu üründen etki almamak imkansız oluyor. Hiç bir ürün ilk kullanımdan değerlendirilmez elbet ama SCI-MX BCAA‘yı çok yoğun bir antrenman günümde denedim, antrenmanda doğrudan bir dinçlik hissettim, ayrıca yoğun antrenman yapmama rağmen ertesi gün kas ağrısı veya yorgunluk da yaşamadım. Yoğun antrenman yapıyor ve daha hızlı tamir olan kaslar ile daha çabuk vücudunuzu toparlamak istiyorsanız SCI-MX BCAA Intra Hardcore‘u tercih edebilirsiniz. Ürün benden geçer not aldı.

[wp-review id=”4213″]

En İyi 5 BCAA yazımızı okumak için tıklayınız.

Yorumları Göster (5)