Daha Fazla Barfiks Çekebilmek İçin Öneriler

İyi Barfiks Nasıl Çekilir?

Hiç barfiks çekemiyorsanız üzülmeyin ve pes etmeyin! Bizim vericeğimiz bir kaç öneri ile bu amacınızı gerçekleştireceksiniz.

Herkesin bildiği üzere barfiks insanın vücudunun fit olması için insanlar tarafından yapılmaktadır. Şüphesiz vücut ağırlığını kullanarak yapılan en iyi egzersiz barfiksdir. Ama barfiks çekebilmek için bir yerden başlamak gerekiyor. Bizim verdiğimiz önerilerle barfiks çekmeye başlayacaksınız ve bu çektiğiniz barfiksler her geçen haftada üslü sayı gibi artacakdır.

Daha iyi ve daha fazla barfiks çekmeniz için size hazırladığımız tüyolar;

1- Maksimumu Yapmak İçin Zorlamak: Barfiks harareketi ne kadar çok çekilmeye çalışılırsa o kadar da sayısı artar. Yani çekemiyorum deyip pes etmek yok! 1 tane de olsa çekin ve daima 1 fazlasını çıkarmaya çalışın. Göreceksiniz bir kaç ay sonra ilk halinize göre çok daha fazla fark olacaktır.

2- Barfiks Barında Sallanmak: Bu egzersiz hem barfiks barına tutuşunuzu güçlendirecek hem de ön kolunuzu çalışacaktır. Yeteri kadar ön kolunuz güçlendiğinde zaten barfiks çekmeniz su gibi akacakdır. Max süre X 3 set olarak yapabilirsiniz. Sallanırken ufak ufak kendinizi çekip bırakabilirsiniz.

3- Negatif Barfiks: Bu egzersizde çok basit olmasına rağmen barfiks çekebilmeniz için çok gerekli bir egzersizdir. Özellikle de barfiks çekemeyenlerin bu egzersizi yapması uygundur.

  • Bunun için yapmanız gereken barfiks çekeceğiniz barın altında bir yere tabure benzeri bir yükselti koyun ve ayaklarınız onun üzerindeyken bardan tutunup barfiks çekin ve inin. Bu barfiks yöntemi barfiksin zor kısmını aşıp kolay kısmınızı yapmanızı sağlar. Bu barfiks yöntemi özellikle de barfiks çekemeyenlerin barfikse alışması için uygundur.

 

Barfiks Yapma Teknikleri – Videolu Anlatım:

yorum Yap