Yağ Yakımında 8 Kural

Yağ yakmada 1. kural: Ağırlık kaldırın

Ağırlık kaldırdıkça yağlardan kurtulursunuz,kas kütleniz artar ve ideal vücut yapısına yaklaşırsınız.Yağlanmayı durdurmak için en önemli kozunuz olan kaslarınızı koruyun,bunun yolu ise güçlü kalmaktan geçiyor,yani antremanlardan.İmkanınız varsa kesinlikle bir spor salonuna yazılın.Eğer yoksa evde antreman bölümümüze bakabilirsiniz.

Yağ yakmada 2. kural: Tartılarla vedalaşın

Tartılar size vücudunuzda ne kadar yağ ne kadar sıvı veya ne kadar kas olduğunu söylemez.bilimsel bir tahlil yapılmadan bunların bilinmesi çok zordur o nedenle tartılarla dost olmayın.Önemli olan ağırlığınızın ne kadarı kas? ne kadarı yağ? bunlardan sonra kası koruyup arttırmayı yağı da eriyip yakmaya çalışın.kilo vermeye çalışmayın,yağ yakın.

Yağ yakmada 3.kural: Kas vs. Yağ

Yağlar kaslara göre 2 kat daha fazla yer kaplar.O nedenle kas yağa göre çok değerlidir.Çünkü kazanması zor ve hacimi küçüktür,yağ ise hem kazanması kolay hem de hacimi büyüktür.Kaslar çirkin yağ torbaları gibi gevşek halde asla durmazlar.Az da olsa çok da olsa kasların değerini bilin.

Yağ yakma 4.kural: Mutlaka kahvaltı yapın

Kahvaltı ile güne başlamak çok önemlidir.Uyurken metabolizma hızı yavaşlar ve metabolizmayı hızlandırmanın en güzel yolu sabah kahvaltısıyla yani beslenmeyle olur.Bu süre içersinde lifli ve protein kaynaklı besinler tüketmek sizin faydanıza olacaktır.

Yağ yakmada 5.kural: Besinlerin kalorisiyle fazla oynamayın

Vücudunuzu aç bırakmayın,çünkü yediğimiz besinlerin vücudu ısıtma etkisi vardır,bu sayede vücut kendini yağ yakımına hazır halde tutar fakat tam tersi vücudu aç bırakırsanız metabolizmanız da aldığınız kalorileri korumak adına yavaşlıyacaktır bu da bizim yağ yakımında istemediğimiz bir durumdur.Günlük en az 1200-1300 civarı kalori almalısınız

Yağ yakmada 6.kural: Düzenli ve küçük öğünler yapın

Gün içersinde 5 ila 6 küçük öğünler yapın.Bu sayede bünyeniz çok yemek yediğini sanacaktır ve metabolizmayı yavaşlatmayacaktır ve kan şekerini gereken seviyede sabitleyecektir.Bu sayede fazla yemek yemeniz engellenecektir.Öğünlerin çoğunu sabah saatlerine koyun.Günün erken saatleri aldığınız kalori gün içinde hareketinizle yakılacaktır, fakat öğünleri akşam saatlerinde çoğaltırsanız bu sizin için pek iyi olmayacaktır.

Yağ yakmada 7.kural: Kalorileri düzene sokun

Yediğiniz yemeklerin kalorilerini araştırın ve bunları düzenli olarak not almaya çalışın ve bir gün içinde ortalama kalori değerinden 400 ila 500 kalori azaltın ve bunu bir sure uygulayın.Bakın bakalım sonuçlar ne yönde.Bu sistemi uygulamanız uygun miktarda kilo vermeye başlamanızı sağlar.Gelişiminizi görmek için aynadan yardım alın.

Yağ yakmada 8.kural: Ne yediğinizi bilin

En kolay şekilde düzene sokabileceğiniz bir yöntem, tüm ambalajların üstünde 100gram için besin değerlerini gösteren bölümden yağ sekmesine dikkat edin.Size uygun olanı 5-10 gram arasında olmalı.Bu seviyedeki besinlerle beslenmek hem düzenli hem de kilo vermek açısından oldukça sağlıklı olacaktır

yorum Yap