Whey Protein İle İzole Whey Protein Arasındaki Fark Nedir?

Öncelikle konuya whey proteinden başlayalım, whey protein “peynir altı suyu tozu” demektir. Adından da anlaşılacağı gibi ham maddesi peynirdir, yani süt ürünüdür. Whey protein hakkında detaylı bilgi için: Whey Protein Nedir ?

Whey proteinin bir formu olan izole whey proteini inceleyelim

İzole Whey Protein Nedir?

İzole whey protein, peynir altı suyu tozunun en saf halidir. Zaten epey saf halde olan whey protein, daha özel filtreleme teknikleri ile iyice saflaştırılarak izole whey protein haline gelir. Bu sayede izole olanlarda protein oranı daha yüksek, yağ ve şeker 0 veya 0’a çok yakındır. Vücut geliştirme yaparken definasyon dönemlerinde veya daha sıkı diyet dönemlerinde izole protein tercih etmeniz hedefinize ulaşmayı kolaylaştıracaktır. İzole whey proteinler çok daha saf olduğu için vücut tarafından sindirilme süreleri de çok hızlıdır. Aynı zamanda vücut tarafından sindirilebilirlik oranı normal whey proteinlere göre daha yüksektir. Bir whey proteinin, izole oranı ne kadar yüksekse kalitesi de o denli yüksektir. İzole whey proteinler saf ürünler olduğu için ve şeker içermedikleri için genelde çok güzel tatlara sahip olmazlar, fakat etki ve kalite olarak oldukça yüksek biyolojik değerliliği olan ürünlerdir. İzole whey proteinler normal whey proteinlere göre daha pahalıdır.

Antreman.NET yorumu:

Definasyon dönemindeyseniz ya da özel bir diyet uyguluyorsanız izole whey protein tercih edebilirsiniz, fakat standart bir sporcuysanız ve ekstra bir diyet yapmıyorsanız normal whey protein ürünleri size fazlasıyla yetecektir.

En İyi 5 Protein Tozu

Protein Tozu Nedir? Protein Tozu Zararlı mı?

Hangi Besinler Protein İçerir?

 

yorum Yap