Kas Güçlendirici 5 Çay Tarifi

Sporcu beslenmesi özel olmalıdır. Ayrıca sporcuların aldıkları ek gıdalar ve içecekler de son derece önemlidir. Sporcu kas güçlendirici doğal gıdaları tüketmeli ve kas yaptırıcı besinler arasından oluşturduğu bir diyeti uygulamalıdır. Kasların kuvvetlenmesi ve ağrılarından kurtulmak için özel çaylar ve bitkiler vardır. Bu çayları, bitkileri ve tarifleri hakkında bilgiler ise şöyledir;

Sporcular İçin Rezene Çayı

Sporcu beslenmesi için özel bitkilerden biridir, rezene. Rezeneyi bal ile karıştırabilirsiniz. Bu haliyle bir macun halini alacaktır. Macununu yiyebilirsiniz. Çayı da su ile birlikte içilmelidir. Kasların gelişimi için etkin olan bu bitkinin çayı dışında, yağı elde edilirse de faydalıdır. Yağını kaslarınıza sürdüğünüzde ağrıları alır ve güçlü hale getirir. 250 gram kaynamış suya kurutulmuş 1-2 çay kaşığı kadar rezene katılması ile hazırlanır.

Sporcular İçin Zencefil Çayı

Zencefil hepimizin bildiği son derece faydalı bir bitkidir. Sporcu kas güçlendirici özelliği de vardır. Tıpkı rezene gibi bal ile macunu da yapılır. Çayının kaynatılarak yapılması ve içilmesi halinde kasların kuvvetlendirmesi yanında bağışıklık sistemini de koruyan, kas yaptırıcı besinler içerisinde yer alır. Taze kök zencefilin sert kabuğu soyulmalıdır ve kaynatılmalıdır.

Sporcular İçin Defne Ağacı ve Yemişi

Sporcu beslenmesi için bir diğer çayı yapılan bitki de defnedir. Kaynatılarak içilmesi halinde adale ve kasları güçlendirir, kendine gelmesine yardımcı olur.

Sporcular İçin Biberiye Çayı

Kan dolaşımını hızlandıran, bağışıklık sistemine faydalı olan bu bitki çayı sporcu kas güçlendirici bitkiler içinde en etkililerdendir. Kasların yeniden güçlenmesine ve yapılanmasına yardımcı olur.

Sporcular İçin Tere Otu ve Tohumu

Kas yaptırıcı besinler içerisinde tere otu kaslara çok faydalıdır. Çayı su ile içilir. Çayından hoşlanmayanlar içinse bal ile karıştırılarak macun haline getirilebilir. Macunu yenildiğinde ise balın da etkisi ile daha yüksek güçlendirici etki kazanır.

yorum Yap