Protein Bar Nedir?

Protein Bar adı verilen protein çikolataları yüksek protein değerlerine sahiptirler. İçerisinde karbonhidrat ve yağ da bulunsa da içerdiği protein miktarı nedeniyle özellikle yoğun olan kişilerin ara öğünlerinde kullanması için çok uygun ürünlerdir. Ayrıca bununla birlikte çikolata krizinizi de bastırırken, ortalama 20grama yakın da protein almış olursunuz.

Protein Bar Çeşitleri

Protein barlarını seçerken içindekiler kısmına iyi bakmalısınız ve benzer ürünler arasından şeker ve yağ oranı nispeten düşük, protein oranı da yüksek olan ürünleri tercih etmelisiniz. Şeker ve yağ içermeyen protein barı yoktur o nedenle kalori olarak da çok düşük kalorilere sahip değildirler. Tadının güzel olması sebebiyle de kendinizi protein barlara vermeyin, aksi takdirde diyetinizi olumsuz etkileyebilir.

Özetle dediğimiz gibi yoğun iş veya okul temposu içinde ara öğünlerde veya spor sonrası rahatlıkla kullanabileceğiniz hızlı ve pratik bir ürün arıyorsanız protein barlarını tercih edebilirsiniz. Fiyat olarak baktığımız zaman 60 gramlık bir protein bar ortalama 10-15 liraya geliyor. Piyasadaki kaliteli atıştırmalıkların(snickers vb)  5-6₺ olduğunu düşünürsek, 20 gram protein içeren kaliteli bir barın da 10-15₺ olması aslında çok da fazla değil.

 

yorum Yap