Metabolizmayı Hızlandırarak Nasıl Yağ Yakılır?

Metabolizma canlı bedeninde yaşamın devam etmesi için vücutta gerçekleşen kimyasal tepkimelerin tümüdür. Yemek yerken, yemeği sindirirken, uyurken, yürürken vb aklınıza gelebilecek her aktivitede vücut kalori yakar. Metabolizma da, vücudun temel fonksiyonlarını devam ettirebilmek için yakılan enerji miktarıdır. Metabolizmamızı ne kadar hızlandırırsak vücudumuz daha hızlı çalışır yani gün içinde fazladan kalori yakmış oluruz. Peki metabolizma nasıl hızlanır?

Metabolizma Hızlandıran Besinler ve Öneriler

 • Spor yapın. Koşun terleyin ve bunu bir düzene sokun. Buna alışan vücut gerekli enerjiyi sağlamak için metabolizmayı hızlandıracaktır.
 • Metabolizma hızınızın düşük olduğunu düşünüyorsanız en azından bir aile hekimine giderek durumu anlatın ve tiroidlerinizin kontrolü için kan testi talep edin. Tiroid hormonları doğrudan metabolizma hızını etkiler, kilo veremiyor ya da alamıyorsanız sebebi bu olabilir. Kolay ama önemli bir test.
 • Protein ağırlıklı beslenmek metabolizmayı hızlandırmada ana unsurlardan biridir. Protein vücutta sindirilirken metabolizma hızı doğrudan artar.
 • Günde 3 litreye yakın su içmeniz hem kas gelişimi hem yağ yakımı hem de damar ve organlarınızın sağlığı için çok faydalıdır. Metabolizmayı da hızlandırıp düzene soktuğu da bir gerçek.
 • Düzensiz beslenmeyin. Ana ve ara öğünlerden oluşan iyi bir beslenme düzeni oluşturun ve her gün aynı saatlerde öğünlerinizi yemeye çalışın. Uzun süre aç kalmaz metabolizmayı yavaşlatır.
 • Acı gıdaların da metabolizmayı hızlandırdığı biliniyor. Özellikle acı baharatlar yemeklerinizde kullanabilirsiniz. Bu sayede sindirim sisteminizin daha hızlı çalışır. Her yemekte sevdiğiniz bir acı baharatı bolca tüketin.
 • Kahve de metabolizma hızını arttırır içinde bulundurduğu kafein ve taurin sayesinde de kan dolaşımı hızlanır yağ yakımı artar. Tabii kararında tüketmemek gerek.
 • Uykunuzu düzene sokun, iyi uyuyun.
 • Bunun yanında iyi bir psikoloji de metabolizma hızına etki eden durumlardan. Düzenli bir metabolizmanız olsun istiyorsanız psikolojiniz de düzgün olmalı.
 • Metabolizmayı hızlandırmak için de en önemlisi de spora sadece yazdan birkaç ay önce değil, yaşantımızın tümüyle bütünleştirmek. Sporu hayatımızın bir parçası yaptığımız zaman vücudumuz zaten olması gereken düzene girecektir.
 • Metabolizmayı hızlandırmak için besin desteği olarak kullanabileceğiniz ürünler de var, etkisinden memnun kaldığım önerdiğim bir ürün sorarsanız Grenade Thermo Detonator derim. Bu ürün ne işe yarıyor derseniz içeriğinde barındırdığı, acı biber özü, yeşil biber özü, paprika ekstratı, kafein gibi metabolizmayı arttıdığı bilinen gıdalardan oluşturulmuş bir ürün. Ürünü kullandığınızda içten içe vücudunuzun ısındığını hissediyor, bir ter atıyor ve metabolizmanızın hızlandığını hissediyorsunuz. Deneyebilirsiniz.
Yorumları Göster (1)