Kaslar Nasıl Belirginleştirilir?

Her sporcunun hayali belirgin kaslara sahip olmaktır. Kaslar belirgin olmadıkça kendimizi doğal olarak tam olarak fit hissedemeyiz. Çoğu kişi de kasları görünür hale getirmenin tek yolu çok ağır idmanlar yapmak, çok uzun süreler kardiyo yapmak veya çok tekrarlı setlere girmek zanneder fakat her zaman bu böyle değildir.

Belirgin Kaslara Nasıl Sahip Olunur?

Kaslarımızı belirginleştirme/parçalamanın asıl yolu aslında basit bir yöntemden geçer. İnsan vücudunun sahip olduğu yağ oranı ne kadar çoksa, kasların üzeri de o kadar kapalı olacaktır. Yağ dokusu deri ve kas dokusunun arasında kaldığı için yağ dokusunu ne kadar inceltirsek, kaslarımız o denli beli olacaktır. Aynı zamanda büyük kaslara sahip olmamız da doğal olarak bu belirginliği arttıracaktır. Yani belirgin kasların yolu yine mutfaktır.

Büyük kaslar + Az yağ = Belirgin görüntü

Belirgin kaslara sahip olmanın bir sihiri veya mucize bir olayı malesef yok. Yukarda bahsettiğimiz supersetler veya bol tekrardan oluşan programların doğru noktaları tabiki yok değildir fakat asıl önemli nokta sağlam bir diyet uygulayarak kas kaybetmeden yağ oranımızı azaltmaktır. Bölgesel yağ yakımı gibi konular efsaneden öteye geçemezler. Definasyon dönemi dediğimiz, yaza girerken yağ yakımı yapılan dönemde deneyenler bilir belirli bir noktadan sonra ağır kardiyo antremanlarında kas kaybına uğramadan yağ yakmak çok zordur. Bunun için başta whey protein olmak üzere BCAA kullanmanızı öneririm. Özellikle definasyon dönemlerinde BCAA‘nın önemi büyük. Kış boyu elde ettiğimiz kası korumak adına bize yardımcı olabilecek en önemli destek. Definasyon diyeti ağır bir diyet türü olduğu için kas kaybına uğramadan bu süreçten çıkmak zordur. O nedenle kaslarımı belirginleştireceğim diye uğraşıp zararda çıkmak da ihtimal dahilinde. O nedenle bu sureçten başarılı çıkabilmek için dikkatli olmalısınız.

Vücut Geliştirme Yaparken Bilinmesi Gerekenler

Protein Tozu Kilo Aldırır Mı?

yorum Yap