Ev Yapımı Gainer(Kilo Aldırıcı) Tarifi

Gainer‘ı günde 2 kere kullanmanız gerekiyorsa 1’ini kendiniz hazırlayabilirsiniz. Gece yatmadan önce almanız da mümkündür. Protein açısından oldukça zengindir. Alışmanız bir miktar süreç alabilir ama alıştıktan sonra rahatlıkla içeceksiniz. Yatmadan hemen önce değil, 30-60dk önce almanız mide sağlığınız için daha uygun olacaktır.

 

-Büyükçe bir bardağa(bira bardaklarına benzeyen) 500gram sütü dökün (15 gram protein, 25 gram karbonhidrat)
-2 yumurta akı(isterseniz sarısıyla da koyabilirsiniz) bardağa ekleyin(16 gram protein)
-2 tane muzu da ufak ufak dilimleyin ve bardağınıza koyun(2 gram protein,48 gram karbonhidrat)
-1 yemek kaşığı balı da bardağınıza ekleyin

Son olarak mikserle bardağı iyice karıştırın (eğer mikseriniz yoksa muzları çatalla da ezebilirsiniz) ve ev yapımı doğal gainer‘ınız içime hazır

Bu sayede 33 gram protein 73gram da karbonhidrat almış olduk. Tavuk etine göre kıyaslarsak yaklaşık 150gram etteki(1 porsiyon) protein miktarını gainer‘ımız sayesinde karşıladık.Bu gainer‘ı her gece içmeyi alışkanlık haline getirirseniz kilo alma probleminiz büyük ölçüde son bulacaktır. Yumurta çok rahatsız ediyorsa bıldırcın yumurtasıyla 1’er 1’er başlayabilirsiniz alıştıkça normal yumurtaya geçebilirsiniz.

Bir başka alternatif de pekmezli yoğurtdur. 1 Kase yoğurda 1 çay bardağı pekmezi dökün, güzelce karıştırın ve kaşıkla tüketin. Bunu da gece yatmadan önce düzenli şekilde uygularsanız faydasını görürsünüz.

Yorumları Göster (62)