En İyi 5 Protein Tozu


Vücut geliştirme sporuyla uğraşan herkes bilir ki bir yerden sonra supplement adı verilen besin desteklerine ihtiyaç duyulur. Supplement kullanımına giriş de ilk olarak genellikle en genel ürün olan whey protein tozlarıyla olur. E tabi bu nedenle onlarca ürün arasından bir ürün seçmemiz gerekir. Bunun için de başlarsınız araştırmaya. En iyi protein tozu ekşi sözlük gibi alanlarda da sıkça konuşulur ama orada spor bilgisi olan insan kısıtlı, siz şanslısınız ki bu yazıya geldiniz. Şimdi sizin için gerek kendimin gerekse yakın çevremin kullandığı ve gerçek kullanıcı yorumlarından derlediğim en iyi protein tozları incelemesi hazırladım. Öncelikle whey protein nedir? diyorsanız tıklayınız.

Aşağıdaki ürünlerde 1-2-3-4-5 diye bir sıralama yok aslında, 5’i de iyi gayet iyi ürün diyebilirim. Lafı fazla uzatmadan incelemeye geçelim, bakalım gerek marka olarak gerek içerik olarak en iyi protein tozları hangileri?

En İyi 5 Protein Tozu

5-) Hardline Whey 3 Matrix

Hardline firmasının Türk malı olması en baştan ayrı bir başarı. Bu listeyi belki 3-4 sene önce yapsaydık en iyi protein tozları listesinde bu ürünü göremeyecektik antreman-8da674.ingress-erytho.easywp.com-hardline-whey-3-matrix-protein-2300gr-cikolata-protein-tozlari-hardline-55381341090012 muhtemelen ama Hardline özellikle son bir kaç yılda çıtayı ciddi şekilde yükseltti. Hardline Whey 3 Matrix yorum olarak en çok araştırılan ve firmanın da en çok satılan ürünü diyebiliriz. Adından anlaşılacağı gibi Whey 3 Matrix içerisinde Hidrolize, izole ve whey olarak 3 farklı protein türü içeriyor. Vücudu farklı protein türleriyle beslemek özellikle amatör sporcular için oldukça önemli. 44 gramında  yani 2 ölçeğinde 35.3 gram protein içerir. Sıfır şekerdir ve düşük yağ karbonhidrat içerir. Lezzeti, karışımı ve fiyatı kullanıcılarına cazip gelmektedir. Amino asit değerleri yüksektir. Ürün 52 servistir.  Piyasada çikolata ve çilek aromalarıyla satışa sunulmaktadır. Porsiyon başına 3 gr saf creatine de içermesi ekstradan bir creatine maliyetimizin önüne geçiyor ve kas inşasını daha hızlı yapmamıza yardımcı oluyor. Fiyat konusuna gelince ortalamanın altında bir fiyat etiketine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Gönül ister ki madem Türk malı daha ucuz olsun ama protein hammaddesi ithal için fiyat da maalesef çok daha fazla düşemiyor. Sonuç olarak en iyi protein tozları listemize 5. sıradan giriş yapan Hardline Whey 3 Matrix başlangıç için güzel bir protein tozu. Yağ yakmak için veya sıkı diyet yapanlar için değil ama özellikle yeni başlayan veya orta düzey sporcularuı kas hacim çalışmalarına genel bir takviye olarak iyi bir seçim olur.


4-) Bigjoy Sports BIGWHEYGO Whey Protein

Bigjoy bigwhey go şaseBigjoy proteinlerin ham maddesi, 40 yıllık bir firma olan Avrupa’nın en büyük protein ham maddesi üreticilerinden olan Volac firmasından gelmektedir. Bu sebeple güvenilir bir üründür. Türkiye’de Farmatek firmasının bir markası olan Bigjoy bu alanda oldukça popüler bir markadır. Kompleks içeriği kas gelişimini destekler. Uygun fiyatı, kolay kullanımı ve farklı aroma seçenekleriyle tercih sebebidir. Başlangıç ve orta seviye için ideal bir üründür. Her bir protein tozu farklı paketlerde bulunduğu için daima taze kalır ve kolay taşınabilir. Fiyat olarak nispeten avantajlıdır.


3-) Olimp Whey Protein

olimp-whey-protein-complex-100-2200-gr-587845822Olimp Whey Protein 2200 gram olup kompleks bir protein tozudur. Menşei Polonya’dır. Avrupa’nın en büyük sporcu gıdaları üreticilerinden birisi olan Olimp uzun
zamandır Türkiye piyasasındadır. 62 servistir.  Çilek ve çikolata aromaları ile satışa sunulmaktadır. Aroma olarak oldukça başarılıdır. 5035 mg BCAA içerir, servis başı 26.5 gr protein içerir. Karbonhidrat, şeker ve yağ oranı ise çok düşüktür. Ayrıca 700 gramlık ambalajı ile de satışa sunulmaktadır. Ürün CFM teknolojisi ile filtrelendiği için izole bir ürünmüş gibi kana karışma hızı yüksektir. Yakın zamanda ambalaj ve içerik olarak yenilenmiştir. Kısacası güvenle kullanabileceğiniz bir protein tozudur. Olimp Whey ProteinEn iyi protein tozu listemize 3. sıradan girmiştir. Tat olarak çilek aroması çok ama çok başarılıdır. Tadı en iyi protein tozu dersem yanlış olmaz, suyla bile çok kolay içiliyor.


2-) Weider Premium Whey Protein Tozu

Bilinen en kaliteli marka olarak nam salan Weider, sektörün en prestijli markası olarak bilinir. Hatta dünyanın en iyi protein tozu olarak bile konuşulur, bu her ne kadar anlamsız bir karşılaştırma olsa da toplumda böyle biliyor 🙂 Evet çok kalitelidir ama bu kalite ve imaj değeri fiyatına da yansımıştır. Soğuk filtrasyon sistemiyle üretilmesi sayesinde protein değerleri zarar görmemiş ve yüksek biyo-yararlanımı korunmuştur. İçeriği konsantre whey protein(%70-80) ve izole whey protein(%20)’den oluşur. Aslında bu oranda izole veya hidrolize oranı ne kadar yüksekse protein o kadar saftır, bu açıdan bakarsak %20 izole protein oranı biraz düşük, örneğin Multipower ve Olimp’te bu oran %50. Weider Premium Whey’in öne çıkan bir diğer özelliği ekstra glutamin içermesidir. Yani direkt glutamin supplement’i içine ekstra eklenmiş ve her porsiyonda 2 gram, bu oldukça iyi bir değer, gelişim ve toparlanma amaçlı güzel bir avantaj. Karışım ve tat olarak ise yine tam puan aldığını söyleyebiliriz, tadı pek çok rakibe göre daha güzel. 2300 gramlık kutusuyla 77 porsiyonluk kullanım sunuyor. Gramaj olarak rakiplerinden %10-20 daha fazla gramaja sahip diyebiliriz.


1-) Multipower %100 Pure Whey Protein

multipower-whey-protein-2000-grListemizde 1. sırayı gerçek bir Alman malı olan Multipower‘a veriyoruz. Multipower markasının
güvenilirliği yanı sıra üründeki Üstün ham madde kalitesi, saf içerik kalitesi, helal sertifikası ve kutu üzerinde verilen ürün içeriğinin ürün analiziyle birebir uyması gibi sebeplerde Multipower %100 Pure Whey Protein bizden tam puan alıyor. Yalanı dolanı olmayan ve gereksiz maddelerle içeriği şişirilmemiş olan bir protein tozu olan bu ürün gerçekten sağlıklı bir ürün ve oldukça etkili. Hatta çoğu kişi Multipower‘ın Weider’le aynı hammaddeyi kullandığını bildiği için Weider’e alternatif olarak bu ürünü kullanıyor. En iyi protein tozları listesinde kalitesinden şüphe etmediğim ender ürünlerden. Parasını hakediyor. İster amatör olun ister profesyonel, gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Önceden 2250 gram olarak üretilen ürün artık, 2000 gram olarak üretilmektedir. Servis sayısı düşmüş gibi görünse de içerik kalitesi artmış ve ürün çok daha lezzetli hale getirilmiştir. Ürün %50 izole proteinden oluşmaktadır yani neredeyse izole bir üründür. 30 gramında 24 gram protein barındırmaktadır. Ürün 67 servistir ve porsiyon başına 5,7 gram BCAA içerirken yüksek amino asit profiline de sahiptir. Aroma seçenekleri çilek, muz-mango, kahve-karamel olarak 3 seçenektir(kahve karameli şiddetle öneririm) Karışım konusunda sıfır sorun diyebiliriz. Multipower dünyada 35 yıldır, Türkiye’de ise 20 yıldır sporcu gıdaları sektöründe kullanıcılarına güven aşılamaktadır. Ciddi bir kullanıcı kitlesi mevcuttur, bu nedenle de Multipower Whey Protein yorum isteyen çok oluyordu,  ürün gerçekten kaliteli ve etkili. Rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Multipower %100 WheyEn iyi protein tozu listemize 1. sıradan girmiştir


Ayrıca okumanızı öneririm:

En İyi 5 BCAA

Antreman.net Vücut Geliştirme Programı

Kilo Vermeniz İçin Yapmanız Gereken 23 Şey