En İyi 5 Karbonhidrat Tozu

Karbonhidrat Tozu Ne İşe Yarar?

Kilo aldırıcı karbonhidrat ürünleri özellikle zayıf sporcuların kilo ve hacim almasında oldukça gerekli ve faydalıdır. Karbonhidrat tozları, yüksek oranda karbonhidrat içerirken, yanında da bir miktar da protein içerirler. Genel olarak vitamin ve mineral de içermesiyle sporcuların kilo alımlarına yardımcı olur. Karbonhidrat tozu kullananlar genellikle ilk kullanımlarında çok iyi verim alırlar, sonraki kullanımlarda verim ilk kullanım kadar yüksek olmamaktadır. Bu normal bir durumdur, zaten karbonhidrat tozları uzun süreli kullanıma uygun değildir, bir kaç paket kullanımdan sonra yeterli kiloyu aldığınıza inandığınızda whey protein’lere geçmek daha uygun olur. Antreman.net olarak kişisel ve gözlemsel olarak en iyi karbonhidrat tozu yorumlarını sizin için inceledik.

Konuya başlamadan önce bir yanılgıdan bahsedelim. Lütfen ürünleri porsiyonlarındaki kalori miktarına göre değerlendirmeyin. Neden? Çünkü bazı ürünlerin porsiyonu 100-150 gram civarında değişirken bazılarının porsiyonları ise 350 grama kadar çıkabiliyor. 1250 kalori görüp voavv diyorsunuz fakat o kaloriyi 350gramda veriyor, 350 gram bir gainer’ı içmek ise oldukça zordur sizi ciddi manada tıkar, midenizi bulandırabilir(ayrıca ürün hemen biter) Benim her zaman tavsiyem ara öğünlerde 75-100 gram ile hazırlayıp gün içinde 2 kez içmek şeklindedir. Bu şekilde en mantıklı kullanım olmaktadır.

En İyi 5 Kilo Aldırıcı

5-) Hardline Progainer

Hardline Nutrition yaklaşık on iki yıldan bu yana Türkiye’de sporcu gıdaları üretimi yapan en eski şirketlerden biri olarak bilinmektedir. İlk bakışta, Hardline Progainer kilo aldırıcı ürünü içerik olarak bakıldığında Dünya’nın en iyi kilo aldırıcı ürünü olarak gözükmese de fiyat-performans ürünü olarak değerlendirildiğinde Hardline Progainer’ın başarılı not olması siz değerli okuyucularımızı şaşırtmamalıdır. Hardlne karbonhidrat tozu 1000,3000 ve 5000 gramdan oluşan paketlere sahiptir. Bir servisi 200 gramdan oluşan toplam 25 servisten meydana gelmektedir. Bir servisinde; 787 kalori, 151,6 gram karbonhidrat, 37.8 gram protein, 2500 mg kreatin monohidrat ve 7000 mg BCAA aminoasitleri içermektedir. Fakat ben 200 gram değil de 100 gram olarak kullanmanızı öneriyorum(200 gramlık porsiyon çok zor içiliyor ve iştahı kapatabiliyor) Ürün çikolata, çilek ve muz aromaları ile satışa sunulmaktadır. %100 helal sertifikasına sahip olması ürüne olan güveni arttırmaktadır.


4-) Bigjoy BigMass Gainer GH Factors 50 Porsiyon 5000 gr

Bigjoy Bigmass Fh Factors Karbonhidrat TozuSon zamanların en çok yükseliş gösteren markaların başında gelen Bigjoy’un, Bigmass GH Factors isimli karbonhidrat ürünüdür. Her kutuda 50 ufak poşet bulunur ve bu sayede ürün daima taze kalır. Bigjoy’un aslında en büyük özelliği bence bu. Hardline ile benzer fiyata sahip olmasına rağmen tat, içerik ve paket içinde olması Bigjoy BigMass‘ı öne çıkarıyor diyebilirim. Ayrıca arkasında Farmatek gibi sporcu gıdaları sektöründe 30 yıl tecrübeye sahip bir marka var. Her 100 gramlık 1 paket porsiyonunda 77 gram karbonhidrat ve 20 gram protein içerir. Ayrıca Gh Factors adını verdiği yani büyümeye destek olan özel amino asit içeriğine sahiptir(arjinin, ornitin, lysin) bu sayede amino asit ürünü almış gibi besleyicidir. Bigjoy karbonhidrat tozu, ekstra kreatin içermesi gelişimi destekleyecektir. Farklı aromaların tek kutuda olması da aynı aromadan sıkılanlar için yenilikçi bir çözüm. Fiyat olarak ulaşılabilir, kolay kullanımlı bir ürün arayanlar için önereceğim ürünlerin başında gelir.


3-) Olimp Gain Bolic 6000 4000 Gram

olimp-gain-bolic-antreman-net-3258828398Olimp, 1990 yılında Polonya’da kurulmuş ve kalitesini dünya çapında kanıtlamış olan bir markadır. 26 yıllık tecrübesi ile bilhassa Avrupa’da önemli bir marka haline gelmiştir. Ürün çikolata ve çilek aromaları ile satışa sunulmaktadır. Ürün içerik olarak bakıldığında şeker oranının biraz yüksek olması haricinde gerçekten iyi bir içeriğe sahiptir. Ham madde kaliteli yüksek ve içimi oldukça rahattır. Tamamı 4000 gram olan bu ürün 100 gramdan oluşan 40 servisten meydana gelmektedir. Ürünün 100 gramdan oluşan bir servisinde; 386 kalori, 80 gram karbonhidrat, 15 gram protein, 1,5 gram kreatin monohidrat, 0,5 gram taurin ve yaklaşık 2500 mg BCAA aminoasitlerini içermektedir. Son zamanlarda fiyatının yükselmesinden dolayı satışları az da olsa düşüşe uğrayan Olimp Gain Bolic 4000, yeniden çıkışa geçmiş bulunmaktadır.


2-) Multipower Mass Gainer

Alman üretimi olan Multipower Mass Gainer, protein oranıyla dikkat çeken kaliteli bir karbonhidrat + protein karışımıdır. Kreatin vb ekstra içerik içermediği için saf bir üründür ve bu sebeple daha kalitedir. Ürünün her porsiyonu 100 gramdır ve her porsiyon 380 kaloridir. Porsiyon başına 61 gram karbonhidrat 25 gram protein içerir. Bu sayede protein ve karbonhidrat ihtiyacınızı genel olarak karşılar. Multipower markası 40 yıla yakındır ürün üretir ve sektörün en kaliteli, en güvenilir markalarındandır. Kilo veya hacim alma dönemlerinde rahatlıkla tercih edilebilir. Özellikle creatine vs içermeyen saf bir ürün arayanlar için en uygun üründür.


1-) Optimum Serious Mass

Optimum Serious Mass

Optimum markası, adından da anlaşılacağı üzere Optimum yani ideal ürünler üretir. Yerli ürün kullanmak istemeyen fakat fiyat/performans açısından iyi bir ürün kullanmak isteyenler için en iyi tercihtir. Kilo ve hacim amaçlı kullanılan Optimum Serious Mass, bu gainer ürününde kompleks karbonhidrat içeriğine ek kompleks protein de içerir. Whey protein + Kazein proteini + Yumurta proteini içerir. Protein ortanı %15 civarındadır. Her 100 gramlık ürün su ile hazırlandığında ortalama 350 kalori içerir. Hem ithal, hem kaliteli bir marka hem de “nispeten” alınabilir fiyatlarda olması Optimum’u tercih etme oranımızı arttırıyor.

Yorumları Göster (7)