En İyi 5 BCAA Hangisi? BCAA Fiyatları İnceleme

En İyi BCAA Hangisi?

BCAA ne işe yarar? diye kısa bir özeti de barındıran en iyi BCAA incelemeleri yazımıza hoşgeldiniz. BCAA‘nın kas gelişimi için etkili bir besin desteği olduğu bir gerçek. Böyle olunca da BCAA kullananların yorumları oldukça merak ediliyor. O nedenle çokça tercih edilen ürünlerden bir liste yaptık, inceleyip karar verebilirsiniz.

BCAA Nedir?

Proteinlerin yapı taşı olan Amino Asitler, vücut fonksiyonları ve kas gelişimi açısından ihtiyaç duyduğumuz maddelerdir. Dokuların onarımı açısından oldukça önemli maddeler olan Amino Asitler, kas inşası, yağ yakımı ve hormonlar açısından pek çok olumlu etkilere sahiplerdir. BCAA zararları sorusu da merak edilse de aslında mantıksız bir sorudur, çünkü BCAA amino asitleri zaten yumurta başta olmak protein kaynaklarında mevcuttur. Amino Asit ürünlerinin sıvı, toz ve tablet olarak üç farklı formu bulunmaktadır. BCAA tabir edilen şey ise vücut tarafından üretilemeyen ve kas gelişimi için en önemli 3 Amino Asidi barındıran ürünlerdir. Sizler için piyasadaki en iyi 5 BCAA’yı fiyat, kalite, performans açısından değerlendirdik. Aşağıdaki 5 ürün de oldukça iyi ürünlerdir, bütçenize göre herhangi birini rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

En İyi 5 BCAA

5-) Nutrend Compress BCAA 4:1:1 500 Gr

Polonya üretimi olan Nutrend markasının çok tutulan toz formdaki BCAA ürünüdür. 4:1.1 oranında BCAA içerir. Her kutu 50 porsiyondur. 115 TL fiyat etiketi vardır ve piyasadaki fiyatına göre en iyi BCAA ürünüdür. Gerçekten kaliteli bir ham madde ile üretilmiştir. Yüksek BCAA içeriğinin yanı sıra her porsiyonda 2.7 gram glutamin içerir ve bu gerçekten iyi bir orandır. Özellikle az sayıda ürün kullanmak isteyenler için hem BCAA hem de glutamin ihtiyacını genel olarak karşılar. Spor esnasında da tüketilebilir.


4-) Hardline BCAA Fusion 500 Gr.

hardline-bcaa-fusion-antreman.net-34682838285Hardline BCAA Fusion, Hardline’ın son geliştirdiği toz BCAA ürünüdür. İçeriğinde sadece BCAA amino asitleri ve glutamin bulundurur yani saftır. 4:1:1 oranında BCAA içerir ve her porsiyon 7 gram BCAA, 2 gram glutamin içerir. Sürekli Hardline markası tercih eden veya Hardline ürünleri ile bir kombin oluşturmak isteyen sporculara önerebileceğimiz Hardline’ın en iyi toz BCAA ürünüdür.


3-) Olimp BCAA Xplode

Olimp BCAA Xplode, Olimp firmasının toz formda olan kompleks bir BCAA ürünüdür. 2:1:1 BCAA oranıyla en ideal orana sahiptir. 500 Gr’lık kutularda satılır ve 50 gibi yüksek bir porsiyon sayısına sahiptir. Her toz amino asit/bcaa ürünü gibi BCAA Xplode da spor esnasında tüketilebilir. B6 vitamin içeriği ve her porsiyonda ekstra 1000 mg Glutamine içermesi iyi bir avantajdır. Kas inşasını arttırmada ve kas kaybını önlemede oldukça iyi bir yardımcıdır. Pek çok vücut geliştirme hocasının ürün kullanımlarını incelediğimde Olimp BCAA dışında başka BCAA kullanmadığına şahit çokça oldum. Olimp‘in marka güvenilirliği, yüksek ham madde kalitesi ve ürün performansı gibi etkiler, BCAA Xplode‘u listeye sokmuştur. Güvenle tercih edebilirsiniz.


2-) Scivation Xtend 384 gr

Amerika’nın en popüler ürünlerinden olan Xtend BCAA yorum olarak da Türkiye’de en çok incelenen ürünlerin başında gelir. İçeriği ve tadı ile ilk çıktığı günden bu yana piyasaya yön veren ürünlerden biri olmuştur. Tüm aromalarının tadı çok güzel olduğundan dolayı antrenman sırası kullanımı oldukça popülerleşmiştir. Xtend ürünü BCAA ve glutamin karışımı olan bir üründür ve porsiyonunda 3500 mg lösin, 2500 mg glutamin, 1750 mg İzolösin ve valin amino asitlerini içermektedir(toplam 7 gram BCAA) Toz forma sahip olan bu ürün 30 porsiyondur ve fiyatı 129 TL’dir. Karpuz, Ananas ve mango aromaları ile çeşitlenmektedir. Kaliteli ham madde, güvenilir marka, performans olarak bizden tam puan almıştır.


1-) Bigjoy BCAA Big

2:1:1 gibi en ideal BCAA oranına sahiptir, buna ek olarak glutamin ve performansı desteklemek adına taurin içerir. Ayrıca ter ile kaybedilen mineralleri yerine koymak için elektrolit içeriğine sahiptir. Bigjoy BCAA Big her porsiyonda 10 gram BCAA, 4 gram glutamin, 1 gram da taurin, 400mg da elektrolit içerir. Bu anlamda çok iyi değerler olduğunu söyleyebiliriz. Fiyat açısından da nispeten alınabilir fiyatlarda olması Bigjoy BCAA Big‘i oldukça ön plana çıkarmıştır. Bigjoy BCAA fiyatıyla da dikkat çekmedir. Ayrıca 6-7 senedir satılan bir ürün olması da piyasada kabul göstermesi açısından önemli bir diğer gösterge.

Yorumları Göster (7)